Diş Tedavileri

Günümüzde ilgi çekici olmanın başlıca yapı taşlarından birisi dişler ve gülüşünüzdür. Dişlerinde problem olan kişilerde bu durumun aksi, özgüven eksikliği ve dolayısıyla mutsuzluğa yol açabilmektedir. 

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ NEDİR?

Genel anlamıyla Hollywood gülüşü; dudak, diş eti ve dişlerin arasındaki uyum sayesinde etkileyici gülümsemelere sahip olmanın kısa bir tanımıdır. Hollywood gülümsemesine sahip olduğunuzda artık gülümsemekten korkmayacaksınız!

TEMEL OLARAK HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Beyaz dişlere sahip olmak çarpıcı bir gülümsemenin önemli bir faktörü olabilir, fakat bu tek başına yeterli değildir. Çarpık, orantısız ve düzensiz diş yapısı gülümsemeyi negatif etkileyeceğinden Hollywood gülümsemesindeki önemli aşamalardan biri bu problemlerin tamamını ortadan kaldırmaktır. Buna ek olarak uygulanacak kullanılacak ince seramikler dişlerinizin kırılma ve çürümeye karşı koruma kalkanı olacaktır. Işık ışık parlayan dişlerin, kusursuz gülüşlerin sırrı işte budur!

HOLLYWOOD GÜLÜMSEMESİNİN AŞAMALARI

Zirconium veya kompozit lamine kullanılan bu işlemden sonra dişleriniz çok daha çekici olacak. İşte bu işlemlerin aşamaları;

İlk olarak, diş ve çene yapısı analiz edilir ve bununla ilgili bir modelleme hedeflenir

İdeal diş formunuz yeni teknoloji sistemlerle belirlenir

Belirlenen prototipler oluşturulur.

Prototipler hastanın dişlerine yapıştırılarak stabiliteleri değerlendirilir. Hastanın memnuniyeti sağlanırsa hastaya gerçek dişler takılır.

Tüm işlemler tamamlanmış olur. Artık Hollywood tarzı bir gülümsemeniz var!

ZİRCONİUM KAPLAMA

Dişlerin yüzeyleri aşındırılarak dişlerin ön kısmına uygulanan zirconium kaplama ile parlak, pürüzsüz bembeyaz dişlere sahip olunabilir. Bu işlem çok kısa bir sürede tamamlandığı ve diş dokularına müdahale çok az olduğundan günümüzün en favori yöntemlerinin başında gelir. Diş yapısı korunur. Buna ek olarak renk değiştirmiyor olması ve ışığı tamamı ile ilettiği için doğal bir görünüm sunması bu yöntemin en büyük avantajlarındandır.

DİŞ BEYAZLATMA

Hastanın dişleri yeterince beyaz olmadığında yapılan bu işlemden sonra önemli derecede beyazlamış dişlere sahip olunacaktır. Bu işlem gerek hastanede gerekse evde yapılabilen çeşitli yöntemlere sahiptir.

İMPLANT TEDAVİSİ

Hastanın eksik dişlerinin tamamlanmasında bu tedavi olmazsa olmaz bir yöntemdir. Hastanın dişlerine simetrik ve estetik bir görünüm kazandıracaktır. Tabi bu işlem öncesinde dişlerde çürük veya çürüme belirtilerinin başlangıcı tespit edilirse ilk önce bunlar tedavi edilecektir.

HOLLYWOOD GÜLÜMSEMESİ AVANTAJLARI NELERDİR?

Gülüş tasarımınız yapıldığında, bu hastanın yaşamında sayısız fayda sağlamaktadır. İşte bu faydalardan sadece birkaçı; 

Hasta estetik ve güzel bir gülüşe kavuşacaktır, dolayısıyla da fazlasıyla özgüvene.

Hastanın diş ve diş eti problemleri giderilecek olup daha sağlıklı bir gülüşe sahip olacaktır.

Diş ve diş eti bütünlüğünden dolayı çok daha iyi bir görünüm olacaktır.

Dişler oldukça simetrik ve bembeyaz görüntüye kavuşacaktır.

Hasta çok daha genç ve enerjik görünecektir.

HOLLYWOD GÜLÜŞÜ KALICI MIDIR?

Rutin diş muayenelerine devam eden hastalarda bu yöntem kalıcı bir yöntemdir. Hasta bu işlemlerden sonra ağız ve diş temizliğine özen göstermeli, bunu alışkanlık haline getirmelidir.

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ İÇİN YAŞIN BİR ÖNEMİ VAR MIDIR?

Genellikle ergenlik sonrası diş etlerinin aşırı dışa yönelmesi, dişlerin çarpık ve düzensiz olması gibi problemler ortaya çıkmaya başlar. Yani 15-16 yaşları arasında diş gelişimi tamamlanmış gençler ve yetişkinler için bu işlem uygun olacaktır.

HOLLYWOOD GÜLÜMSEMESİ FİYATLARI

Her hastanın güzel bir gülümseme için ihtiyaç duydukları, kullanılan yöntemler ve malzemeler değiştiğinden ilk muayene sonrasında kararlaştırılan yöntemler sonunu fiyat belirlemesi yapılabilecektir.