Liposuction

LİPOSUCTİON NEDİR?

Liposuction, bölgesel zayıflamayı hedefleyen kişilerdeki fazlalık yağ dokularının alınması sonucunda daha fit bir görünüm kazanmak isteyen kişilerin başvurduğu cerrahi bir yöntemdir. Bölgesel incelme hedefleyen kişiler için favori ve kesin bir yöntemdir. Genellikle karın,bel simidi, kalça ve basen gibi yağ yakmanın daha zor hatta bazen imkansız olduğu bölgelere uygulanır. Liposuction operasyonu 1-2 mm’lik kesiler açılarak özel cihazlar yardımıyla yağların daha akışkan hale getirilmesiyle vücuttan alınması yöntemine dayanır.


LİPOSUCTİON NASIL YAPILIR?

Operasyon öncesi vücuttan alınacak bölge veya alanlar doktor tarafından işaretlenir ve ameliyat sonrası farkın görülmesi amacıyla fotoğraflar çekilir. Anestezi uygulaması ile liposuction işlemi de başlamış olur. Hastaya şişliğin sağlanması için fazlalıkların bulunduğu bölgeye içerisinde ağrı kesici, kanamayı önleyici, serum ve bikarbonattan oluşan özel bir solüsyon enjekte edilir. Daha sonra cilt üzerinde 1-2mm’lik minimal kesikler açılır ve şeffaf borulardan vakuma bağlı bir kanül sokulur. Cihaz açıldıktan sonra çalışmaya başladığında yağın parçalanıp vakum tarafından emilmesi işlemi istenilen vücut şekli ve cilt dokusuna ulaşılana kadar devam eder. İşlem tamamlandıktan sonra dikişler atılarak bölge bandajlanarak operasyon bitirimiş olur.


LİPOSUCTİON SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Ameliyat sonrası hastalar genellikle hafif ağrılarla bu süreci atlatırlar, verilen takviye ve ilaçlar bu süreci daha da hafif ve dayanılır olarak atlatmayı sağlar. Ameliyat sonrası bölgeye özel üretilmiş korse giydirilir, bu korsenin kullanımına kişinin durumuna göre 4-8 hafta boyunca devam edilir. Özel süreç olarak bakılırsa; ameliyat sonrası pansumandan 1 hafta sonra dikişler alıır, 1-3 hafta boyunca hastanın genel durumunda bir sorun yok ise hasta günlük yaşantısına dönebilir.


4’ü 1 ARADA! 4D LİPOSUCTİON NEDİR?

4D Liposuction; VASER LİPOSUCTİON, LAZER LİPOLİZ,RADYO FREKANSI DESTEKLİ LİPOSUCTİON ve NUTATİONAL INFRASONİC LİPOSCULPTURE yöntemlerinin bir arada kullanıldığı günümüzün son teknolojisi işlemler birleşimi tekniktir. Bu teknik sayesinde en mükemmel sonuçlara ulaşacaksınız!

  • VASER Liposuction: Ultrasonik dalgalarla yağların parçalanması
  • Lazer Lipoliz: Yağların lazer dalgaları ile parçalanması.
  • Radyo Frekansı Destekli Liposuction: Radyo frekans dalgaları kullanılarak yağın parçalanması.
  • Nutational Infrasonic Liposculpture: Infrasonik dalgalar kullanılarak yağın parçalanması.


LİPOSUCTİON KİMLERE UYGULANABİLİR?

Liposuction hamile olup henüz doğum yapmamış olan kişiler ve ciddi sağlık sorunları olan kişiler haricinde herkese uygulanabilir. Genel olarak genç olan hastalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir, cildinin elastikliğini yitirmiş yaşlı hastalara liposuction önerilmez.


LİPOSUCTİON ZARARLIMIDIR?

Vücuttan ihtiyacından fazla yağ alınmadığı durumda liposuctionun hiç bir zararı yoktur. Fakat insanlar yağ aldırma işleminden sonra spora ve beslenme durumuna dikkat etmediğinden dolayı uzun vadede problemler yaşayabiliyorlar veya bir süre sonra tekrardan liposuctiona ihtiyaç duyabiliyorlar.