Popo Implantı ve Yağ Enjeksiyonu

BBL ESTETİĞİ NEDİR?

Brezilya popo kaldırma estetiği temel olarak hastadan alınan yağın kullanılarak kalçanın hacim ve şeklindeki artışın hedeflenen bölgelerde enjekte edilmesi operasyonudur. Günden güne bu operasyona talep artmaktadır.


BBL ESTETİĞİ HAKKINDA

Bu operasyonda normal silikon protezler gibi sentetik malzemeler kullanılmadığı gibi yara izi ve hastanın dokularında deformasyon bırakmadığı için çifte avantajlı olan Brezilya popo kaldırma estetiği hızlı, güvenilir ve pratik bir operasyon olarak dikkat çekmektedir.


BBL ESTETİĞİ ADAYLARI KİMLERDİR?

Popo bölgesi hacmi küçük olan bayanlar için önerilen bir teknik olan Brezilya popo kaldırma operasyonu işinde uzman bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde alt vücut oranlarının düzeltilmesinde etkin rol oynar. Amacı;

  • Karın ve uyluk bölgesindeki yağ oranını azaltırken kalçaları dolgunlaştırmak,
  • Düz ve dolgun olmayan kalçalara estetik açıdan hoş bir şekil kazandırmak,
  • Alt ve üst vücut arasındaki oran arasında bir denge kurmak,
  • Çekici alt bölge kıvrımlarına sahip olmayı istemek

olan kişiler için ideal bir yöntemdir.


BBL AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Bu operasyon üç adımda yapılır. İlk olarak işleme liposuction ile başlanır. Burada bel, karın, uyluk ve vücudun diğer bölgelerindeki fazlalık yağlar alınarak kalçaya transfer edilmeye hazır hale getirilir. Sonrasında liposuction ile elde edilen yağlar popo üzerinde önceden belirlenmiş bölgelere enjekte edilir. Bu operasyon genel veya lokal anestezi altında yapılabilen bir operasyondur.


BBL OPERASYONU SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Brezilya popo kaldırma estetiği sonrasında iyileşme sürecine dikkat edilmesi gerekir. Ameliyatın ardından yaklaşık 15 gün boyunca hasta doğrudan poposunun üzerine oturmamalı veya yatmamalıdır. Bu süreçte oluşacak hafif ağrılar ağrı kesiciler ile kolayca kontrol altına alınabilir. Hasta ilerleyen süreçte sırt üstü yatmamalı, yüz üstü veya yan yatarak uyumayı tercih etmelidir. Tuvalet harici tüm aktivitelerin ayakta durmayı gerektirdiği unutulmamalıdır. Hasta daha sonraki süreçte iyileşme kat ettiğinde hastanın uyluklarına bir yastık yerleştirilir. Ameliyat sonrası normal oturma süreci yaklaşık iki ayı bulabilir. Ağır fiziksel aktiviteler yapmadan normal hayata ise bir hafta içinde geçilebilir.


BBL ESTETİĞİ KALICI BİR İŞLEM MİDİR?

Brezilya popo kaldırma ameliyatı kalıcı olarak şekillenmiş bir popoya sahip olmanızı sağlar. Liposuction ile popoya enjekte edilen yağın yaklaşık olarak yarısı 2-3 ay içerisinde emilir. Kilo alışverişinize de bağlı olarak büyüyüp küçülebilir yani doğal bir sürece girilmiş olur. İyileşme döneminde oluşan emilim doğal bir görünüme sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.


BBL ESTETİĞİ OPERASYONU SONUNDA İZLER KALIR MI?

Cilt altına atılan ve zamanla eriyen dikişler kullanıldığından bu ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmayacaktır.