Rinoplasti

RİNOPLASTİ NEDİR?

Rinoplasti, burun cerrahi müdahale ile yeniden yönlendirme ve şekil kazandırma işlemidir. Bu işleme bir kaza sonucu ortaya çıkan estetik problemleri yanı sıra burnunun görünümünden memnun olmayan kişiler ve birçok farklı debeplerden dolayı problem yaşayanlar başvurabilir.


BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA

Burun estetiği; burun şekillendirme, burun kemeri törpüleme, burun eti, burun ucu kaldırma gibi şikayetlerde yapılır. Doktor muayenesi sonucu en doğru rinoplasti tekniği hastaya bildirilir, hasta onayından sonra operasyon gerçekleştirilir.


BURUN UCU ESTETİĞİ

Düşük burun ucunuz var ise işinde uzman ekibimizin burun kıkırdağına yapacağı küçük bir dokunuşla hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Kapalı yöntem sayesinde ameliyat izi sorununu ortadan kaldırdık.


BURUN EĞRİLİĞİ OPERASYONU

Burun eğriliği nefes almanızı engelleyecek düzeyde ise bu operasyonla rahatça nefes almanın özgürlüğüne kavuşabilirsiniz!


SEPTORİNOPLASTİ

Nefes alma güçlüğü ve estetik problemli burnunuza tek bir operasyonla veda etme vakti.

Septorinoplasti ameliyatıyla sağlıklı bir nefes ve estetik olarak harika bir görünüm!


RİNOPLASTİ NASIL YAPILIR?

Lokal veya genel anestezi uygulandıktan sonra yapılacak operasyon 1-2 saat kadar sürmektedir. Kapalı ve açık rinoplasti olarak 2 çeşit rinoplasti operasyonu mevcuttur. Burunda küçük şekil bozuklukları olduğunda kapalı rinoplasti yeterlidir, kapalı rinoplasti açık bir kesi olmadığı için çok daha hızlı iyileşmesi açısından avantajlıdır. Büyük şekil bozukluklarında açık rinoplasti tercih edilmesinin birçok faydası vardır. Cerrah bu operasyonda buruna çok daha iyi müdahale edebilir operasyonun neredeyse kusursuz olması sağlanır. Doktor operasyon öncesinde detaylı bilgi verir son karar hastaya aittir.


AMELİYAT SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Genel olarak çoğu hasta ameliyattan 1 gün içerisinde yürümeye ve gündelik hayatına fiziksel bir zorlama olmadığı süreçte devam edebilecek düzeyde iyileşme gösterir. 2-3 hafta boyunca yüzme, koşma, yoğun sporlar, cinsel ilişki gibi kan basıncını yükselten diğer aktivitelerden uzak durmak oldukça önemlidir. 2 ay boyunca burnu fiziksel her türlü travmadan korumak gerektiği unutulmamalı, güneşten uzak durmalı ve burnunuzu ovalamaktan kaçınmalısınız. Nazik hareketlerle yüzün yıkanmasında ve makyaj yapılmasında herhangi bir problem olmayacaktır.


BURUN ESTETİĞİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Burun estetiği, burnunun gelişimi tamamlanmış olan 17 yaş üstü kadınlar ve 18 yaş üstü erkeklere sorunsuz bir şekilde yapılabilir.


BURUN ESTETİĞİ KAÇ SAATTE TAMAMLANIR?

Tekniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak 1-2 saat sürebildiği gibi 4 saate kadar da sürebiliyor.


BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASINDAKİ SÜREÇ AĞRILI MIDIR?

Günümüzde kullanılan teknoloji ile ameliyat sonrası süreç son derece rahattır. Ameliyat sonrasında 1-2 gün süre zarfında hafif ağrılar görülebilirken basit ağrı kesicilerle bu problem de ortadan kaldırılabilir.


BURUN ESTETİĞİ ÜCRETİ NE KADARDIR?

Burun estetiği ücreti hastaya, seçilen ameliyat tekniğine, ameliyatta kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir.


RİNOPLASTİ SONRASINDA ESTETİK BOZUKLUK TEKRARLANABİLİR Mİ?

Doktor tavsiyelerine uyan hastalarda estetik bozukluklar tekrarlanmaz, kalıcı bir çözümdür. Ancak doktor talimat ve tavsiyelerine uymayan kişilerde estetik bozukluklar tekrarlayabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası bakımları ihmal edilmemelidir.