Yüz Germe

YÜZ GERME AMELİYATI NEDİR?

Yüz germe ameliyatı yüzdeki yağ, kas ve sinir dokularından oluşan yapının askılanması işlemidir. Germe ameliyatı sonrası yüz ve boyun bölgesindeki fazlalık deri çıkarılarak kırışıklık ve yaşlı görüntü yerini genç ve pürüzsüz bir cilde bırakıyor!


YÜZ GERME AMELİYATI ÖNCESİ SÜREÇ

Yüz germe operasyonu öncesi cerrah muayene sırasında hastaya özel bir operasyon planlar ve bunu hastaya tüm detaylarıyla anlatarak bilgilendirir. Bu muayenede özellikle hastanın yüz anatomisine göre planlamalar yapar. Bu şekilde bir planlama oluşur.


YÜZ GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Yüz anatomisi dışarıdan bakıldığında görünenden çok daha karmaşık ve bu sebeple ameliyatın teknik olarak çok fazla detayları olmaktadır. Temel olarak kulak ve yanağın birleşim sınırındaki bölgeden kesi yapılarak fazlalık derinin çıkarılması şeklinde gerdirilmesini kapsar. Bu ameliyat özellikle boyundaki sarkık ve kırışıkları çok iyi tedavi etmektedir.


YÜZ GERME AMELİYATI SONRASI SÜREÇ

Ameliyat sonrası yüzde bir miktar şişlik ve boyunda bir miktar morarma olması çok normaldir. Ancak bunlar ilk haftanın sonunda tamamen iyileşecektir. Hastanede yatmayı gerektirecek bir işlem olmadığı için genellikle ilk günün sonunda hastaneden taburcu olabilirsiniz. Fakat ertesi gün tekrardan drenlerin alınması gerektiğinden hastaneye gelmeniz gerekecektir. Üçüncü günün sonunda yıkanabilir ve bir hafta sonra işinize dönebilirsiniz. Kulak önü dikişleri operasyondan sonraki 5. Günde, saç deriniz ve kulak arkanızdaki dikişler ise ilk haftanın sonunda alınacaktır.


YÜZ GERME AMELİYATI KİMLERE UYGULANABİLİR?

Genellikle 50 yaş üstü kişilerin tercih ettiği bu operasyon 50 yaşın altında olup cildi kırışmış veya sarkmış kişiler tarafından da tercih edilebilir. Boyun bölgesi sarkıkları başta olmak üzere yüz kırışıklarından şikayetçi kişiler açısından oldukça etkili ve uzun ömürlü bir işlemdir.


YÜZ GERME AMELİYATI SONRASI İZLER KALIR MI?

Bu ameliyatta kesimler kulak önünden ve arkasından yapılacağı için bu bölgelerde dışarıdan fark edilemeyecek minimal izler kalabiliyor. Kulak önü kesimleri kulağın içinden yapılacak şekilde planlanırsa neredeyse hiç görünmez!


YÜZ GERME AMELİYATI FİYATLARI

Yapılan operasyonun kapsamı ve kullanılacak malzemelere göre fiyat belirlemesi yapılacağından yapılan muayene sonucunda fiyat bilgilendirmesi yapılabilir.