FUE Tekniği

FUE YÖNTEMİ NEDİR?

FUE yöntemi başarı oranı çok yüksek olan saç ekim yöntemlerinden biridir. Saç dökülmesine karşı kalıcı olan tek çözüm olması dolayısıyla saçlarını kaybeden erkekler için mükemmel bir yöntemdir. Bu işlemde deri üzerinde herhangi bir kesi yapılmadığından ameliyat sonrası iyileşme süreci çok kısadır. Hasta işlemden sonraki gün işine geri dönebilir.


FUE YÖNTEMİ UYGULANMA HARİTASI

İşleme lokal anestezi ile başlanır. Daha sonrasında çok ince kesi ucuna sahip FUE motoru yardımıyla kökler toplanmaya başlanır. Her grefte yaklaşık 2-3 saç kökü bulunur. Bir sonraki aşamada doğru bir açıyla saç ekimine başlanır, doğru açı ile bu işlemi yapmak doğal ve mükemmel görünümde saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.


FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENLER

FUE ile yapılan saç ekimi sonrası ekilen saçların %70-80’i verimli bir şekilde yeniden çıkar. Operasyondan 48 saat sonra saç yıkaması yapılır. Bu yöntemle yapılan ekim sonrası üç haftanın sonunda saçlar çıkmaya başlar fakat neredeyse birçoğu dökülür. Bu doğal bir süreçtir, kalıcı bir süreç değildir. Daha sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar ve genellikle 6. Aydan sonra en iyi verim alınır. Bazı bölgelerde bu süreç daha uzun sürebilir. Bu işlem alanında uzman klinik tarafından yapılırsa %98’lik bir verime kadar ulaşılabilir, bu doğal ve yoğun bir saç için en önemli faktördür.


FUE YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI

  • Uzun ömürlü, kalıcılığı ve verimi en yüksek yöntemlerin başında gelir.
  • Daha sık ekim yapılabildiği için son derece doğal bir görünüm sağlar.
  • Saç derisinde herhangi bir kesi yapılmaz, yani ağrı hissi minimumdur.
  • İşlem sonrası herhangi bir dikiş, yara izi kalmaz. Bu son derece kaliteli bir deneyimdir.
  • İyileşme süreci oldukça kısadır.
  • Saç kökleri ve dokular zarar görmez.
  • Ekilen köklerden alınan verim %98 gibi yüksek bir rakama ulaşır.


FUE YÖNTEMİ HERKES İÇİN UYGUN MUDUR?

Bölgesel saç dökülmesine genetik olarak yatkın olan 20 yaşını aşmış erkekler, yoğun saç dökülmesi yaşayan bayanlar ile saçından memnun olmayan herkes için oldukça uygun ve sonuç alınabilir bir yöntemdir.


FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKTİRMENİN FİYATI NEDİR?

Saç ekiminde diğer tüm yöntemler gibi FUE yönteminde de belirlenmiş bir standart fiyat yoktur. Toplanacak ve ekilecek saç kökleri ile kişide kullanılacak yönteme göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır.